Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Żłobek Miejski

Leśna 28, 39-460 Nowa Dęba

Przejdź do treści

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Żłobek Miejski w Nowej Dębie zobowiązują się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej http://p5nowadeba.edupage.org

Data publikacji strony 2011-11-14

Data ostatniej istotnej aktualizacji 2016-10-27

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

• filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych

• część plików nie jest dostępnych cyfrowo

• brak odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów Wyłączenia:

• mapy są wyłączone z obowiązku zapewnienia dostępności

Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej

Oświadczenie sporządzono dnia: 2021-03-15.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Skróty klawiaturowe

Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Dyrektor Żłobka Miejskiego  w Nowej Dębie, e-mail: zlobekmiejski@nd.naszzlobek.com. Można się także kontaktować dzwoniąc na numer telefonu 15 846 20 44. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności. Informacje na temat procedury Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub jakiegoś jej elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej na adres: Żłobek Miejski ul. Leśna 28, 39-460 Nowa Dęba lub e-mail: zlobekmiejski@nd.naszzlobek.com Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich. Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich: www. rpo.gov.pl

Dostępność architektoniczna

Budynek, w którym mieści się żłobek posiada dwie kondygnacje: parter i piętro oraz podpiwniczenie. Budynek nie posiada windy osobowej, poruszanie się między piętrami odbywa się klatką schodową. Budynek ma cztery wejścia ogólnodostępne w godzinach pracyplacówki. Wejścia nie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do drzwi wejściowych prowadzą schody i podjazdy dla wózków dziecięcych, które są dość strome. Drzwi wejściowe są częściowo przeszklone, nie są automatycznie otwierane. W budynku nie ma windy, pochylni, podjazdów, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych. Dwa wejścia prowadzą do szatni przedszkolnych na parterze i na piętrze, a następnie do sal zajęć. Jedno wejście prowadzi do szatni żłobka, a następnie do sal pobytu dzieci na parterze i na piętrze. Czwarte wejście prowadzi do gabinetu dyrektora i intendenta, które mieszczą się na piętrze budynku. Wejście do gabinetu dyrektora i intendentki nie posiada podjazdu. Żłobek nie posiada sanitariatów dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku nie ma oznakowań w języku brajla. Do budynku, w którym mieści się żłobek prowadzi chodnik wykonany z kostki brukowej. Żłobek nie posiada własnego parkingu, poza ogrodzeniem znajduje się parking ogólnodostępny, który nie posiada wydzielonego miejsca dla osób niepełnosprawnych. Dyrektor jednostki wyraża zgodę na wstęp z psem asystującym                      w szczególnych przypadkach. Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.

Aplikacje mobilne

Jednostka nie posiada aplikacji mobilnej.

 

Informacje

Liczba wyświetleń: 29
Utworzono dnia: 04.02.2025

Historia publikacji

  • 20.03.2025 11:56, Administrator
    Edycja załącznika: Raport o stanie zapewnienia dostępności podmiotu publicznego - stan w dniu 01.01.2025
  • 20.03.2025 11:55, Administrator
    Dodanie załącznika: wydruk RAPORT GUS -ŻŁ.pdf
  • 20.03.2025 11:55, Administrator
    Usunięcie załącznika: Raport o stanie zapewnienia dostępności podmiotu publicznego - stan w dniu 01.01.2025

Żłobek Miejski

Od 1 września 2014r. grupy żłobkowe funkcjonują jako oddzielna jednostka organizacyjna: Żłobek Miejski. Uczęszczają do niego dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat. W grupach żłobkowych opiekę nad dziećmi sprawują wykwalifikowane opiekunki dziecięce, posiadające wieloletnie doświadczenie w pracy.

 

Chcemy, aby Maluszki podczas pobytu w żłobku były radosne i szczęśliwe. Dlatego z troskliwością staramy się zapewniać im wszystkie potrzeby, niezbędne do prawidłowego rozwoju emocjonalnego i psychicznego:

·        adaptację w nowym środowisku, w obecności rodzica;

·        poczucie bezpieczeństwa, które dziecko nabywa podczas procesu adaptacji;

·        poczucie zaufania do opiekunek, pod których troskliwą opieką przebywają przez kilka godzin dziennie;

·        poczucie akceptacji, dzięki któremu dzieci czują się pewnie i bezpiecznie;

·        rutynowy, systematyczny plan dnia – przewidywalny dla dziecka, a więc bezpieczny, dzięki któremu dziecko wie, co po czym następuje. Ułatwia mu to czekanie na przyjście rodziców.

 

Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy obdarzyli nas zaufaniem i oddali nam pod opiekę swoje pociechy